Afetlerden sonraki ilk 72 saatte profesyonel ekiplerin yetersiz kalması nedeniyle, halkın kendi kendine müdahale etmesi gerçeğinden yola çıkan MAG, Mahalle Afet Destek Projesi (MADP) kapsamında, gönüllülere hem eğitim hem de malzeme temin ederek, mahalle düzeyinde afete hazırlık birimleri yaratıyor. <devamı>
Anasayfa
Proje
Prensipler
Bülten
Haberler
Teknik Bilgiler
Basında MAG
MAG Merkezleri
MAG Çalıştayı
Linkler
Önemli Yayınlar

Afet Bilinci Eğitimleri

MAK Kurulları

Başvuru Noktaları:
Mahalle Muhtarlıkları, İlçe Afet Yönetim Merkezleri veya Proje Uygulama Birimi MAG Vakfı

Adres:
Ahmediye Mah. Halk Cad. Sunar İş Merkezi, No:37 Kat:1 D.107 34672, Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0216 201 14 90
Faks: 0216 201 14 92
E-Posta:
vakif@magvakfi.org.tr
Son Durum: 109 mahallede, 5008 MAG bulunmaktadır.
YASTAYIZ <devamı>
MAG 2013 Yaz Bülteni çıktı. <devamı>
MAG 2013 Bahar Bülteni Çıktı <devamı>

MAG Vakfı

Destekçiler

Bağışçımız olun

Tanıtım Filmini İndir


       Tüm Haberler
15.06.2015
İSTKA ’Kimya Sektörü Afetlere Hazırlık Sistemi Projesi (KIM-AHS)’

Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası (KİPLAS)  olarak İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile yürütülen “Kimya Sektörü Afetlere Hazırlık Sistemi” projesi İstanbul’da yer alan kimya ve alt sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara; afet yönetimi ve acil durum eylem planı geliştirme konularında teknik destek sağlayacak ve afetlere hazırlık konusunda farkındalığı artıracak bir proje olarak kurgulanmıştır.

Kimya sektörü girişimcilerinin %38,6’sı İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin sanayi üretiminin lokomotifi olan İstanbul, afetlere hazırlık konusunda da hem sektöre hem ülkeye model teşkil etmektedir.

Proje kapsamında firmaların,  afet yönetim kapasitelerini geliştirmek ve patlama ve yangın gibi kaza ve doğal afetler halinde uygulamaya koyacakları    “Acil Durum Planları”nı, geliştirilen KİMAHS yazılımı aracılığıyla yasal gereklilikler doğrultusunda hazırlamaları hedeflenmektedir.

Afetlere Hazırlık Yazılımı(KİMAHS) Proje bitiminden sonra da ücretsiz olarak kimya ve alt sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların kullanımına açık olacaktır.

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası KİPLAS bünyesinde bir Afetlere Hazırlık Koordinasyon Birimi oluşturmuştur. Bu birim proje süresi içinde yazılım aracılığıyla acil durum eylem planını hazırlamayan ancak bu konuda destek almak isteyen firmalara daha sonra da başvurabilecekleri bir mecra yaratılarak projenin sürdürülebilirliği sağlayacaktır. Birim proje bitiminden sonra da ilgili firmalara yazılımı tanıtmaya ve destek vermeye devam edecektir.

Proje websitesi: http://www.kimahs.kiplas.org.tr/home


Son Haberler
Başsağlığı <devamı>

DEMOKRASİNİN YANINDA, DARBE GİRİŞİMİNİN KARŞISINDAYIZ! <devamı>

MAG’lar Sağlam Kobi ile Buluştu <devamı>

Acı Kaybımız <devamı>

Stratejik Plan Hakkında Duyuru <devamı>

Van Depremi 4. Yılında <devamı>Mahalle Afet Gönülleri Uygulaması (MAG); MAG Vakfı tarafından İl Valilikleri, İl Sivil Savunma Müdürlükleri ve Yerel Yönetimlerin desteği ile uygulanmaktadır.

 

UGKSitap
Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı, Ulusal Gönüllülük Komitesi ve Sivil Toplum Afet Platformu Üyesidir.


DorukNet
Mahalle Afet Gönüllüleri websitesi DorukNet'in desteği ile sunulmaktadır.