Afetlerden sonraki ilk 72 saatte profesyonel ekiplerin yetersiz kalması nedeniyle, halkın kendi kendine müdahale etmesi gerçeğinden yola çıkan MAG, Mahalle Afet Destek Projesi (MADP) kapsamında, gönüllülere hem eğitim hem de malzeme temin ederek, mahalle düzeyinde afete hazırlık birimleri yaratıyor. <devamı>
Anasayfa
Proje
Prensipler
Bülten
Haberler
Teknik Bilgiler
Basında MAG
MAG Merkezleri
MAG Çalıştayı
Linkler
Önemli Yayınlar

Afet Bilinci Eğitimleri

MAK Kurulları

Başvuru Noktaları:
Mahalle Muhtarlıkları, İlçe Afet Yönetim Merkezleri veya Proje Uygulama Birimi MAG Vakfı

Adres:
Ahmediye Mah. Halk Cad. Sunar İş Merkezi, No:37 Kat:1 D.107 34672, Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0216 201 14 90
Faks: 0216 201 14 92
E-Posta:
vakif@magvakfi.org.tr
Son Durum: 109 mahallede, 5008 MAG bulunmaktadır.
YASTAYIZ <devamı>
MAG 2013 Yaz Bülteni çıktı. <devamı>
MAG 2013 Bahar Bülteni Çıktı <devamı>

MAG Vakfı

Destekçiler

Bağışçımız olun

Tanıtım Filmini İndir


       Tüm Haberler
16.11.2015
Stratejik Plan Hakkında Duyuru

Hatırlanacağı gibi, 2011 yılı Mayıs ayında Bağcılar’da gerçekleştirilen 13.MAG Çalıştayı’nda MAG stratejik planı kabul edilerek yürürlüğe konulmuştu.  Bu plan, afetlere hazırlıklı bir toplum yaratma hedefimize adım adım ulaşabilmek için öngördüğümüz bir yol haritası ve hedefler bütünüydü. Bugüne kadar MAG Vakfı olarak koşulların el verdiği ölçüde, imkanlarımız dahilinde ve her zaman son derece iyi niyetle bu plan ilkeleri doğrultusunda hareket etmeye gayret ettik.

 

O tarihinden bu yana geçen süre sonunda geldiğimiz noktada, o dönemde ortak akıl ile oluşturulmuş ve MAG sistemini ileriye taşıma umuduyla ortaya konmuş bazı kritik hedeflere ulaşma yolunda tıkanmalar olduğunu görmekteyiz. Bunların sebeplerini konuşmak için ileride zamanımız olacaktır.  İstanbul’a özgün nedenlerle, ki coğrafi büyüklük, sosyal ve ekonomik farklılıklar, MAG kurumsal yapılanmasının tarihsel süreci ve aşmakta zorluk yaşadığımız başkaca nedenler bizi aşağıdaki kararları alma noktasına getirmiştir.

 

1.  Vakfımız stratejik planda da yer alan MAG temel ilkeleri çerçevesinde ve orada belirtilen hedeflere ulaşma gayesiyle İstanbul ilinde İstanbul MAG-DER’in yanısıra, ilçe dernekleri ve mahalli yapılarla çalışacaktır. Yerel uygulamalarda yerel derneklerle protokol bazında işbirliğine girilecektir. Gerektiğinde mahalle bazlı destek verilecektir.

 

2.  Nihai olarak MAG’ları tek çatı altında toplayan bir dernek hedefimiz devam etmektedir.  İstanbul’da il derneği olarak kurulan İstanbul MAG-DER ile mevcut ilişki ve işbirliğimiz devam edecektir.  Vakıf, İl derneği ve yerel dernekler arasında kurulacak çoklu ilişkilerin genel çerçevesine dair esaslar ayrıca yapılacak toplantılarda belirlenecektir.

 

3.  İstanbul dışındaki diğer illerde sadece il dernekleriyle çalışma kararımız halen geçerlidir.

 

MAG Vakfı olarak tüm MAG’lara hayırlı olmasını temenni ederiz.


Son Haberler
Başsağlığı <devamı>

DEMOKRASİNİN YANINDA, DARBE GİRİŞİMİNİN KARŞISINDAYIZ! <devamı>

MAG’lar Sağlam Kobi ile Buluştu <devamı>

Acı Kaybımız <devamı>

Van Depremi 4. Yılında <devamı>Mahalle Afet Gönülleri Uygulaması (MAG); MAG Vakfı tarafından İl Valilikleri, İl Sivil Savunma Müdürlükleri ve Yerel Yönetimlerin desteği ile uygulanmaktadır.

 

UGKSitap
Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı, Ulusal Gönüllülük Komitesi ve Sivil Toplum Afet Platformu Üyesidir.


DorukNet
Mahalle Afet Gönüllüleri websitesi DorukNet'in desteği ile sunulmaktadır.