Afetlerden sonraki ilk 72 saatte profesyonel ekiplerin yetersiz kalması nedeniyle, halkın kendi kendine müdahale etmesi gerçeğinden yola çıkan MAG, Mahalle Afet Destek Projesi (MADP) kapsamında, gönüllülere hem eğitim hem de malzeme temin ederek, mahalle düzeyinde afete hazırlık birimleri yaratıyor. <devamı>
Anasayfa
Proje
Prensipler
Bülten
Haberler
Teknik Bilgiler
Basında MAG
MAG Merkezleri
MAG Çalıştayı
Linkler
Önemli Yayınlar

Afet Bilinci Eğitimleri

MAK Kurulları

Başvuru Noktaları:
Mahalle Muhtarlıkları, İlçe Afet Yönetim Merkezleri veya Proje Uygulama Birimi MAG Vakfı

Adres:
Ahmediye Mah. Halk Cad. Sunar İş Merkezi, No:37 Kat:1 D.107 34672, Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0216 201 14 90
Faks: 0216 201 14 92
E-Posta:
vakif@magvakfi.org.tr
Son Durum: 109 mahallede, 5008 MAG bulunmaktadır.
YASTAYIZ <devamı>
MAG 2013 Yaz Bülteni çıktı. <devamı>
MAG 2013 Bahar Bülteni Çıktı <devamı>

MAG Vakfı

Destekçiler

Bağışçımız olun

Tanıtım Filmini İndir


       Tüm Bültenler
31.10.2011
Yardımlar paketlenip dün Erciş’e gönderildi..

Yardımlar paketlenip dün Erciş’e gönderildi..

 

 

Van’da oluşan depremden sonra olanaksızlıklar ve maddi yetersizlik yüzünden Van’a gidemeyen Yalova MAG-DER kolları sıvayarak gönüllüler arasında yardım kampanyası düzenledi.

MAG-DER’e gelen yardımlar paketlenip, dün Van Erciş’e gönderildi.

Mahalle afet gönüllülerinin olası afetlerde hafif arama kurtarma görevi yaparken afet öncesi yapmış olduğu çalışmalarla ve afetten sonra bulunduğu yerde yeniden yapılanma konusunda çalışmalar yapan gönüllü kuruluş olduğunu belirten Yalova MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, “Afetlerin ilk 72 saati kurtarma açısından çok önemlidir” dedi.

Bu aşamada kurtarılan kişilerin yüzde 85’i mahalle sakinleri, yüzde 17’si arama kurtarma ekiplerince, geriye kalan yüzde 8’lik bölümün ise yabancı kurtarma ekiplerince yapıldığını dile getiren Başkanı Sabri Karaçam, “Bu nedenle mahallede ilk 72 saat donanımlarıyla birlikte müdahale edebilecek gönüllülerin oluşturulmasının önemi ortaya çıkmaktadır. Afet sonrası yapılanmada görev alan gönüllüler, bulunduğu yerde çadır kurulumu, yardım dağıtımında ilgili birimlerle ortak çalışarak her konuda canı gönülden çalışmalar yaparak halkımıza hizmet etmeği benimsemiştir.

İl dışında oluşan afetlerde olanaksızlar yüzünden gidemese de afetzedelere; gönüllüler arasında yardım kampanyası düzenleyerek yardım yapmaktadır.

Yalova MAG-DER bu çerçevede düzenlemiş olduğu yardım paketlerini Van Erciş’e göndermiştir” şeklinde konuştu.Yazar:
MAG Site Yöneticisi MAG Bülten'in içeriği gönüllüler tarafından oluşturulmaktadır. MAG projesi ve mag.org.tr bu sayfada yer alan haberlerden ve bilgilerden sorumlu değildir.


Mahalle Afet Gönülleri Uygulaması (MAG); MAG Vakfı tarafından İl Valilikleri, İl Sivil Savunma Müdürlükleri ve Yerel Yönetimlerin desteği ile uygulanmaktadır.

 

UGKSitap
Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı, Ulusal Gönüllülük Komitesi ve Sivil Toplum Afet Platformu Üyesidir.


DorukNet
Mahalle Afet Gönüllüleri websitesi DorukNet'in desteği ile sunulmaktadır.